David Uličník

tenor

(*1972) - www.davidulicnik.cz

S lehkostí se pohybuje v mnoha pěveckých stylech od jazzu, přes muzikál až po námluvy se světem moderní klasické hudby. Patří mezi vyhledávané zpěváky náročných muzikálových rolí, za něž byl opakovaně nominován na divadelní cenu Thálie. Mezi své největší úspěchy řadí ztvárnění Jeana Valjeana ze slavných Bídníků (Les Misérables), nebo amerického vojáka Johna z muzikálu Miss Saigon.

Mezi českými interprety drží David pozoruhodný rekord, když měl možnost účinkovat v těch nejvýznamnějších scénických dílech Leonarda Bernsteina u nás i ve světě. Pod vedením Caspara Richtera, šéfdirigenta Vídeňských spojených scén, se podílel na mezinárodním nastudování jevištního oratoria The Mass (Mše), představil se jako Tony v karlínské inscenaci West Side Story. Své úspěchy na tomto poli nedávno završil titulní rolí v prubířském kameni bernsteinovského repertoáru, groteskní opeře Candide ve Státni opeře Praha.

Je členem vokální senzace 4TET.

Na debutovém albu Hladina zvlněná představil písně Martina Šebestíka, které jsou příjemnou ukázkou nových stylů populární hudby. Úvodní singl Marie milá dokonce získal titul Platinová Česká dvanáctka za nejhranější píseň Českého rozhlasu v hitparádě Česká Dvanáctka.

Na turné Evy Urbanové v roce 2007 představil David několik písní z připravovaného alba Znamení. Tato nahrávka přináší pozoruhodné skladby na pomezí vážné a populární hudby. Za doprovodu velkého symfonického orchestru i moderních zvuků posluchači objeví nové hity z tvorby skladatele Jiřího Škorpíka i dalších skladatelů české i zahraniční hudební scény.

David jako vášnivý fanoušek rychlých vozů rád sleduje dění ve stájích formule 1 a především vozy své oblíbené značky BMW. Čas od času vyvádí značná uličnictví.